پاپ آپ


پاپ آپ چیست؟

پاپ آپ (Pop-up ad) یا بالاپر یک روش تبلیغاتی رایج است که نمایش تبلیغ در یک پنجره جدید مرورگر و یا در یک تب جدید آن باز میشود. معمولا برای نمایش پاپ آپها اندازه های مختلفی وجود دارد. از این رو استانداردی برای تعیین اندازه و موقعیت قرارگیری آنها نمیتوان تعیین نمود.

تبلیغ پاپ آپ نوعی از تبلیغات است که با هدف بالابردن بازدید یک وب سایت  و بهبود رتبه آن به کار میرود. این نوع تبلیغات، مانند سایر روشهای تبلیغاتی، چه به شکل سنتی و در سطح شهر و چه به شکل دیجیتالی و در سطح جهانی، زمانی ارزشمند و مقرون به صرفه از نظر بازدهی خواهد بود که نکات مربوط به بازاریابی ، تجربه مشتری و مواردی نظیر این در آن دیده شده باشد.

زمانی که شما یک تبلیغ پاپ آپ برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان  یک سایت ثبت میکنید که در نتیجه میتواند منجر به بهبود رتبه الکسای آن و همچنین بالابردن سطح درآمدتان شود، باید چند نکته را رعایت کنید:

1- طراحی صحیح صفحه فرود سایت

صفحه فرود معمولا صفحه ای مجزا از صفحات سایت است که پس از نمایش تبلیغ کاربر به آن هدایت میشود، که اصطلاحا به آن صفحه فرود یا landing page نیز گفته میشود. این صفحه باید ظاهری جذاب همراه با رنگهای چشم نواز و دلنشین داشته باشد. تجربه کاربران نشان داده است در صورتی که صفحه فرود یک سایت تبلیغ شده همراه با عکسهای زیاد و چشمک زن، رنگهای تند و زننده و یا متون طولانی باشد، کاربر را خسته نموده و در نتیجه تمایل کاربر برای ماندن در سایت و استفاده از امکانات آن، هرچند بسیار سودمند و مفید باشد، کاهش پیدا کند.

کاربران بیشتر در صفحاتی زمان بیشتری را میگذرانند که ظاهری ساده داشته باشد و از رنگهایی در طراحی آن استفاده شده باشد که چشم را خسته و آزرده نکند. از سوی دیگر اطلاعاتی صفحه فرود سایت باید به شکلی باشد که نه خیلی مختصر شده باشد که کاربر از آن نتیجه ای نگیرد و از نیت تبلیغ دهنده باخبر نشود و نه آنقدر طولانی که خواندن آن از حوصله کاربر خارج باشد.

اطلاعات ارائه شده در صفحه ورود باید به شکل جملات و کلمات کلیدی مرتبط با مورد تبلیغ باشد. به عنوان مثال اگر شما صاحب یک فروشگاه هستید و قصد دارید محصول خاصی را از طریق تبلیغات پاپ آپ و یا هر روش دیگری به کاربر معرفی نمایید، لازم است در صفحه فرود مربوط به آن محصول، مهمترین ویژگیهای آن را به شکل بخش بندی شده همراه با عکسهای جذاب و خوب طراحی شده بیان کنید. گاهی اوقات افزودن یک ویدئوی معرفی نیز میتواند مفید باشد.

سایت پاپ آپ طلا راهکارهای تبلیغاتی بر مبنای پاپ آپ و همچنین کسب درآمد سایت از نمایش تبلیغات را به کاربران خود ارائه میدهد.